İnsanların büyük çoğunluğu için 2020 ve hala devam eden coronavirüs salgını sebebiyle duygularında büyük bir karmaşa hakim. 2021 Yaz Moda Trendi bu karmaşık duyguların bir ürünü olarak kendini göstermeye hazır. Hepimiz dünyayı etkisi altına alan bu salgından dolayı korku, endişe ve sosyal hayatımızın çoğunluğunun kısıtlanmasından dolayı zor zamanlar yaşadık. Çoğumuz sevdiklerimizi göremedik, dışarıya çıkamadık sevdiğimiz ve keyif aldığımız bir çok şeye ara vermek zorunda kaldık. Dışarıya çıkmadığımız, etkinliklerin yasak olduğu bu dönem içerisinde duygularımızı yapabildiğimiz ölçüde modaya da yansıttık.

Dünya çapında yaşanan olaylar hayatımızın bir çok alnında etkisini gösterdiği gibi moda alnında etkisini göstermekte. Coronavirüs hayatlarımızı 1,5 yıldır adeta bir hapishaneye çevirdiği gerçeğiyle tüm dünya olarak yüzleştik. Tüm dünyanın sosyalleşme konusunda en kısıtlı olduğu dönemlerden biriydi sanırım çok uzun zamandan bu yana, sosyalliğin en büyük parçalarından biriside moda alanına da etkilemeye başladı. İnsanların kendini ifade ve yansıtma şekli olan moa da bu kısıtlamalardan payını aldı. Evlerimizden çıkmak, arkadaşlarla mekanlarda oturmak, düğün, parti, konser eğlence birer lüks haline geldi. Ruh halimiz sevdiklerimizden uzakta, iletişimin sadece telefon ve görüntülü konuşmalarla kısıtlı kaldığı bu dönemde kıyafetlerimizde duygu durumlarımızı anlatır şekilde kullanılmaya başlandı. Emojiler son dönemde duygu durumlarımızı yansıtmak için sosyal medya ve iletişimde en çok kullandığımız ifade şekilleri rasında, Kıyafetlerimize yansımaya zaten başlamıştı, coronavirüsle birlikte boy göstermeye başladılar. Çoğunlukla evlerimizde olduğumuz bu dönemde rahatlık kıyafetlerde en önemli kriter haline geldi. Bu yaz sokaklarda, plajlarda, sokak modası ve günlük seçimlerimizde sıklıkla bu kıyafetlere rastlamanız mümkün.

Moda, hayatı taklit ediyor ve duygusal giysiler ve aksesuarlar kesin bir trend olarak ortaya çıkıyor. Bu yaz moda trendi; Gülen yüz gömlekleri, kazaklar, elbiseler ve daha fazlası, kısmen 90’ların nostaljik etkisiyle ve giyinmeyi yeniden neşeli hissettirme genel misyonuyla birdenbire her yerde klasik emoji ters veya kaşlarını çatarak bu süreçte ki duygularımıza tercüman olan kıyafetler moda olamaya başladı. Bu yaz  moda trendi her yerde sıklıkla bu ve benzeri kıyafet ve tasarımlar göreceğimiz kesin.

Pembe mutlu/hüzünlü elbise

 

Emojili Eşofmanlar

 

Baskılı Sweatshirtler

 

Baskılı Gömlekler
Baskılı Ayakkabılar
Gülen yüz baskılı çantalar

 

yaz moda trendi
Gülen yüz Baskılı Kot Şortlar

 

Gülen Yüz Baskılı Şapkalar
yaz moda trendi
Gülen Yüz- Aksesuarlar
yaz moda trendi
Basılı Terlikler

Covid-19 ‘un moda dünyasını nasıl etkilediğiyle ilgili detaylı yazımızı okumak için tıklayın.