Sonbahar-Kış Gelinlik Modelleri

Yazın bitmesiyle düğün sezonunun kapandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sonbahar ve kış düğünlerinin romantik ve çekici havasını tercih edenler de oldukça fazla. Bu nedenle bu sezonun gelinlik trendleri de çoktan belirlenmiş durumda. Siz de 2020 Sonbahar/Kış modasında yer alan birbirinden güzel gelinlik modeli ipuçlarından yararlanabilirsiniz…

1920’lerin modasının yeniden doğduğundan bahsetmiştik. Bu tarzın etkilerini gelinlik modellerinde de göreceğiz. Bir dönem filminden çıkmış gibi görünen gelinlik modelleri, tarza uygun ayakkabı modelleriyle ve saç aksesuarlarıyla tamamlanacak. Hatta o dönemin dalgalı, vaglı saç modelleri de gelinliklerin tamamlayıcısı olarak tercih edilebilecek.

Her zaman dantelli, gösterişli, parlak gelinlikler tercih edilecek değil; son yıllarda yükselişe geçen minimalist tasarımlar da bu kış yine varlığını sürdürecek. Sade olmasına rağmen oldukça kibar ve modern bir havası olan minimalist gelinlik modelleri kış düğünleri için oldukça uygun.

Kış aylarında kısa gelinlikler çok tercih edilmediğinden, uzun kollu gelinlik modası bu kışın en işe yarar trendlerinden biri olacak. Özellikle sezonun kürk modası da gelinliklere uyum sağlayacak. Uzun kollu bir gelinliği üzerine giyeceğiniz kürkünüzle tamamlayarak kış düğünlerinde kendinizi sıcak tutmayı ihmal etmeyebilirsiniz.

Gelinliklerin sadece beyaz olacağı yanılgısı bu yıl tamamen yok olacak. Birbirinden güzel renklerde, soft gelinlik modelleri bu kış çok tercih edilecek. Özellikle açık pembe tonlarındaki gelinlikler bu kışın gözde modelleri arasında yer alacak.

İki parçalı gelinlik modelleri, modern dünyaya uyum sağlayacak. Top üstler ve yüksel bel etekli altların bir arada kullanıldığı iki parçalı gelinlikler, modern düğünlerin vazgeçilmezi olacak. Bunun yerine daha romantik bir hava yaratmak isteyenler de kol, pelerin, volan detaylı gelinlik modellerini tercih edecek. Özellikle farklı yaka detaylarıyla abiyelikten kurtulmuş gelinlik modelleri göz alacağa benziyor.

Kurdele ve fiyonklar, dantel detaylarla birleşerek romantik bir hava oluştururken, düz saten kumaştan yapılmış pantolonlu nikah kıyafetleri de maskülen tarzın temsilcisi olacak. Artık abiye ve abartılı gelinlik modelleri yerine nikah elbiseleri ya da takımlar tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Bu modelleri bu kış daha sık göreceğe benziyoruz.