Sonbahar-Kış Erkek Modası

2020 kış erkek modası, bu sezon birbirinden farklı stillere ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda yükselişe geçen erkek modası, artık sınırsız olanak ve tarzı içinde barındırıyor. Bu kış erkek modasında günlük kombinlerin de daha farklı ve dikkat çekici olduğunu görüyoruz. Özellikle farklı tarzdaki parçaların bir arada kullanıldığı kombinler, spor ve casual parçaların dikkat çeken aksesuarlarla birleştiği kıyafetler de sık sık tercih edileceğe benziyor.

Geçtiğimiz sezonlarda sık sık kullanılan kısa paçalı ve dar takımlar, bu kış tamamen vücuda oturan modellerle varlığını sürdürüyor. Farklı takım elbiseler, sezonun diğer trendlerinde birleşerek alışılmışın dışında alternatifler de üretiyor. Bu yılın trend erkek modası desenlerinden biri olan floral desenler takım elbiselerde de kendine yer buluyor.

Klasik bir anlayış olan ‘Takım elbisenin içine gömlek giyme’ trendine bu sezon ‘Hoşçakal’ diyebiliriz. Bu kış takım elbiselerin içinde yelekler, örme trikolar, balıkçı yakalı üst parçaları gibi değişik alternatifleri de göreceğiz.

Dış giyimde oversized trendine uygun palto ve montların bulunduğu 2020 erkek modasında, tüvit ceket ve paltolar, örme parçalar, kürk detayları da karşımıza çıkıyor. Bomber ceketler ise geçen sezondan beri tercih edilen, bu kış da görmeye devam edeceğimiz dış giyim ürünleri arasındaki yerini koruyor.

2020 kış erkek modasında oversized tişört ve kazaklar da sık sık kullanılacağa benziyor. Üzerine birkaç beden büyük gelmiş gibi görünen salaş parçalar, dar alt parçalarıyla kombinlenerek dengelenecek.

Bu sezon arma, rozet ve broşlar çok revaçta demiştik. Bunları askeri stille birleştiren kombinler de erkek modasındaki yerini alıyor. Pilot ve asker ceketleri, erkek modasında sık sık tercih edileceğe benziyor. Ayrıca bu tarzdaki parçaların alışılmışın dışındaki saten tarzı farklı kumaş dokularından yapılmış olanlarını da kış aylarında göreceğiz.

Bu kış kadife sezonu olacak. Kadife parçalar, kadın modasında olduğu gibi erkek modasında da tercih edilecek. Özellikle yeşil, bordo, siyah gibi renklerdeki kadife mont ve ceketler erkeklerin kış tercihleri arasında olacak.

Floral desenler bu yıl erkek modasında büyük bir yere sahip olacak. Bazılarına feminen görünse de maskülen parçaların üzerine yerleştirilmiş çiçek desenleri, farklı iki stilin bir arada bulunması sayesinde bu anlayışı kıracağa benziyor. Erkek modasına aşırı çiçek desenli kıyafetleri bu kış her yerde göreceğiz.