Sonbahar/Kış Çanta Trendleri

Kombinlerin en büyük tamamlayıcıları çantalar, her dışarı çıktığımızda yanımıza mutlaka aldığımız parçalar olduğundan ayrı önem taşır. Tercihe göre büyük, küçük çanta modelleri ya da kombine göre sırt çantası, clutch, omuz çantası gibi stillerde modeller seçerek kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bu sezonun çanta trendleri arasında hemen hemen her tarza uygun modeller bulunuyor: Postacı çantaları, kürk ve aplike detayları, tasarım modeller… Trend ipuçlarından yararlanarak siz de tarzınıza uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Fular Askılı Çantalar:

Sıradan çanta modellerinden sıkıldıysanız, askı kısmı fular şeklinde olan bu çantalar tam size göre! Günlük kullanımda farklı bir detay oluşturan fular askılı çanta modelleri, 2020 çanta modasında büyük bir yere sahip.

Kürk Detayları:

Bu sezon kürk detayların çok trend olduğunu söylemiştik. Neden çantalar da bu trende uymasın? Tamamı kürk çantalar kış aylarına oldukça uygun; kürk detayları ise deri ve desenlerle birleşerek dikkat çekmek için bu sezona misafir oluyor.

Kova Çanta Modeli:

Kova formlu çantalar da bu sezon trendler arasında kendine yer buluyor. Bununla birlikte farklı tasarımlar da hayal gücünün sınırlarını zorlamak isteyenlere, kendini farklı hissedenlere bir alternatif olacak. Son yıllarda bu tarz farklı modeller sık sık görülmeye başladı. Bu sezon da televizyondan telefona, kutudan hayvana; birçok farklı tasarımdaki çanta göz dolduracak.

Messenger Çanta:

Postacı tipi denilen messenger çantalar, uzun yıllar önce çok moda olmuş ve rahat kullanımı, büyük ebatları ve tarzıyla tercih edilmişti. Bu kış birbirinden farklı messenger çanta modelleri yine revaçta olacak. Derisinden süetine, cepliden büyük ebattaki modellerine kadar her türlü messenger çantayı tercih edebilirsiniz.

Karışık Desenler:

2020 kış modasında karışık desenlerin bir arada kullanımı büyük bir yere sahip: Öyle ki, eskiden karmaşık, hatta rüküş olarak tanımlanabilecek farklı desenlerin ve renklerin birlikte kullanımı bu yıl trend olarak adlandırılacak. Leopar, çizgili ve zebranın birlikte kullanıldığı ya da puantiye, yılan ve kırmızının uyumsuz çekiciliği bu yıl yadırganacak bir kullanım olmayacak.

Aplike Detaylar:

Aplikeler bu yılın favori detayları arasında yer alıyor. Paltolardan ceketlere kadar giyim ürünlerinde de sık sık karşımıza çıkan aplikeler, ayakkabı ve çantalarda da kendini belli edecek.

Kıyafetle Aynı Çantalar:

Çantaların kıyafete hareket kattığı trendler geçmişte kaldı. Bu yıl kıyafetle birebir aynı olan, kıyafetin içinde kaybolacak ve bütünleşecek çantalar da çok moda olacak. Çantayı sadece amacı için kullananlar da bu duruma çok sevinecek!

Sırt Çantaları:

Geçtiğimiz sezon yükselişe geçen trendler arasında sırt çantaları da bulunuyor. Payetli, desenli, tasarım sırt çantası ürünlerini bu kış da bol bol göreceğe benziyoruz. Rahat kullanımı ve hacmiyle tercih edilen sırt çantaları, artık sadece spor ya da günlük tarza değil her tarza hitap edebilecek tasarıma sahip!