Sonbahar-Kış Ayakkabı Trendleri

Her sezon dolapların vazgeçilmezlerinin başında şüphesiz ki ayakkabılar gelir. 2020 Sonbahar-Kış trendlerini göz önüne alarak ayakkabı alışverişine çıkmanızda fayda var, bizden söylemesi…

Farklı Desenlerin Kombini:

Bu sezon, tekdüzelikten sıkılanlara müjde: Farklı desenlerin kombini hiç olmadığı kadar revaçta. Çizgiliyle pötikareyi, hayvan desenleriyle çizgileri, farklı geometrik desenleri bir arada kullanabilirsiniz. Bu trendde aklınıza gelen tüm desenleri karıştırmak serbest, gerisi hayal gücünüze kalmış!

Metalik Tonlar:

Bu kış parlıyoruz! Sadece gold ya da lame değil, bildiğimiz bütün renklerin metalik tonları bu kış ,kendini gösterecek. Şık davetlerde kullanabileceğiniz bu ayakkabı seçimi. günlük ve sıradan bir kıyafetinizi parlatmak için de doğru bir seçim olacaktır.

Romantik Kadife:

2020 Sonbahar-Kış sezonunda kadife her yerde olacak. Kabanlar, elbiseler, pantolonlar, çantalar ve tabi ki ayakkabılarda mutlaka kadife bir detay bulunacak. Romantik kadınların tercihi olacak kadife ayakkabılar aynı zamanda sezon trendini yakalamak isteyen ama kıyafetlerinde kadife tercih etmeyenlerin de modaya uygun olmasını sağlayacaktır.

Süet Botlar:

Süet botlar her kış kurtarıcı olmuştur ama bu sezon rengarenk süet botları ve bootieleri her yerde görebilirsiniz. Özellikle sezonun trend renklerinden olan mavi tonları, krem ve bejler, pudra pembesi, bordo ve yeşil tonları gibi farklı renklerdeki süet botlar göz alacak. Bununla birlikte klasik kahveler, camel tonları, siyah ve taba gibi renkler de her zaman kullanışlı ve asla modası geçmeyen modeller arasında…

Kare Burun ve Topuk:

60’ların kare burun ve topuk detayı, geçen sezon kendini göstermeye başlayan trendler arasında yer alıyor. Feminen ve nostaljik bir görünüm için kesinlikle kare burunlu ya da kare topuklu bir ayakkabı kullanılabilir.

Asker Botu:

Maskülen ve asi bir görünüm için tercih edebileceğiniz, her zaman kullanılabilir olan asker botları birkaç sezondur trend olmaya devam ediyor. Military detaylı ceketler, haki tonlarındaki kabanlar, sezonun arma ve apolet detaylarının yanı sıra artık sınırlarınızı yıkıp uzun etekli abiyelerin altına bile asker botlarını tercih edebilirsiniz!

Zımba, Arma, Kürk Detayları:

Zımba ve arma detaylarını özellikle asker botları ve bottielerde çok görüyoruz. Sade kıyafetlerinizi takı yerine zımba detaylı ayakkabılarınız ile dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Kürk detayı ise kıyafetlerde de bu sezon çok tercih edileceğinden tamamlayıcı olabilir.

Beyaz ve Ten Rengi:

Beyaz ve ten rengi hem sadeliğin, hem şıklığın vazgeçilmeyen tonlarıdır. ‘Kışın beyaz giyilmez’ yanılgısını iki sezondur yıkıyoruz ama bu sezon beyazlar ve nude tonlar her yerde. Makyajda bile doğal ve nude bir hava tercih edilen bu kış, kıyafetlerde ve aksesuarlarda da temiz ve sade bir görünüm ortaya çıkacak.

Rugan Parlaklığı:

Rugan ayakkabılar, bu sezon farklı renk ve model seçenekleriyle kendini gösteriyor. Yine 60’ların modasında yer alan rugan botlar, diğer ayakkabı trendleriyle birleşerek göz doldurabilir. Sade kıyafetleri hareketlendirmek için rugan parlaklığını tercih edebilirsiniz.

Aplike Detaylı Modeller:

Aplike detayları kıyafetlerden çantalara kadar moda dünyasında bu yılın yükselen bir trendi olacak. Ayakkabılarda da hareketli ve romantik bir hava yakalamak için, aplike detaylı botlar ve klasik ayakkabılar tercih edilecek.