Kış Saç Trendleri

2020 yılının moda trendleri çoktan belirlenmişken, onlara uygun saç modelleri de trendler arasında yerini almış durumda. Geçen sezondan bu sezona taşınan birçok trendin yanı sıra yeni saç trendi akımları da 2020 modasında karşımıza çıkacak.

Örgülü Saç Modelleri:

Birkaç sezondur trend olmaya devam eden örgülü modeller, 2020 kışında da farklı şekillerde var olacak. Düz örgülerin yanı sıra birçok farklı örgü stili, tek örgüler, örgülü topuzlar, örgülü toplama modelleri… Kısacası bu kış da örgüler hayatımızda olacaklar.

Topuz Modelleri:

Günlük, iş ya da gece hayatında kurtarıcı olabilen topuz modelleri, bu kış balerin topuzu olarak karşımıza çıkacak. Alışılmışın dışındaki modern balerin topuzu modellerini de denemenizi öneririz.

   At kuyruğu Modelleri:

Her zaman kullanılabilecek olana at kuyruğu toplama modelleri arasında yer alan düşük at kuyruğu bu kışın vazgeçilmezi olacak. Her türlü kombine uyum sağlayabilen, yüksek at kuyruğunun sportif havasından sıyrılarak daha maskülen ve daha şık olan düşük at kuyruğu gece hayatında bile kullanılabilecek.

Uzun Saçlar:

Kısa saçın da farklı modellerinin trend olduğu kış sezonunda çok uzun saçlar da dikkat çekeceğe benziyor. Alışılmışın dışındaki uzun saçlar, birçok moda devinin defilelerinde kendini göstermeye başladı bile!

20’li Yıllar:

20’lerin romantik görünüşlü vagları, dalgalı saç modelleri ve kısa kesimleri de 20’ler modasının kıyafetlerde verdiği etkiyi tamamlamak için trendler arasındaki yerini alıyor.

Maskülen Saç Stilleri:

Geçen yıl yükselişe geçen maskülen saç stilleri; ıslak saç modelleri ve dağınık kesimler 2020 kışında daha da çok parlayacak. Kıyafetlerde de devam eden maskülen akımında büyük bir tamamlayıcı olacak olan ıslak saçlar ise maskülen saçlar arasında kendini en göstereni olacak.

Hacimli ve Dalgalı Saçlar:

Bu kış hacim kazanmış, kabarık ve dalgalı saç modelleri, düz ve klasik saçların aksine havalı bir görünüm için tercih edilebilecek. Bunun yanı sıra ara yoğunluktaki dalgalar da hafif bir hareket kazanmak için tercih edilecek olan modeller arasında olacak.

Saç Renkleri:

Saçlarda hemen hemen her rengin görüleceği 2020 kışında en çok göz dolduran renk ise yazın da favori rengi olan çok açık sarı renkler olacak. Bununla birlikte kahve, bakır gibi sıcak tonlar kışı ısıtmak için gelecek. Işıltılı saç trendi de devam ederken, rose gold ve gri ışıltılar gibi farklı dokunuşlar da göz dolduracak.