Kış Makyaj Trendleri

Hemen hemen her gün, her kombinle yaptığımız makyaj da sezonuna göre kendi trendlerini oluşturuyor. Yüzü ortaya çıkaran, sezonun trend detay ve renklerini kullanan makyaj modellerinden ilham alarak 2020 kışında ön plana çıkabilirsiniz. İşte 2020 kışının makyaj trendleri…

Kırmızının Cazibesi:

Her zaman feminenliği ön plana çıkaran kırmızı ruj, bu kışın en vazgeçilmez trendlerinden… Kırmızının canlı tonları kışa sıcaklık katacak ve soft kombinlerin yıldızı olacak. Her türlü kombinle kırmızının cazibesini siz de kullanabilirsiniz.

Çok Koyu Mat Rujlar:

Son yılların yükselen trendi mat rujlar, bu kış çok koyu tonlarda tercih edilecek. Kombinine göre maskülen ya da aşırı feminen olabilen koyu mat rujlar güzel bir tamamlayıcı olabilir. Kışın softluğunu koyu mor, siyah, koyu bordo gibi mat ruj alternatifleriyle parlatabilirsiniz.

Şeker Pembesi Rujlar:

Daha genç, daha dinamik bir görüntü için kullanabileceğiniz şeker pembesi, parlak ve neon pembeler rujlarınızda güzel bir alternatif olabilir. Pembenin canlılığını özellikle sade kombinlerde tercih edebilirsiniz.

Bakır Tonları:

Göz makyajında dikkat çekecek bakır tonlarını allık ve rujlarda da kullanabilirsiniz. Göz makyajında farklı bakır tonlarını bir arada kullanarak yüzünüze derinlik katarken, saçlarınızla uyumlu bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Gökkuşağı Renkleri:

Geçen sezon trend olan gökkuşağı renkleri, bu yıl özellikle göz makyajında her rengin bir arada kullanıldığı gökkuşağı efekti dikkat çekecek. Çarpıcı ve farklı bir tarz için gökkuşağı makyaj trendini farklı kombinlerinizle kullanabilirsiniz.

Makyajsız Görünüm:

Bu yıl sadelik ve doğallık ön planda olacak. Makyajsız bir görünüm için yapılan, doğal tonlardan oluşan bir makyajla taze bir görünüm elde edebilirsiniz. Ten rengi, şeftali tonları, krem ve bejlerle bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Siyahın Asaleti ve Işıltılar:

Siyah makyaj her sezonda kendine bir yer bulabiliyor. 2020 kış makyaj trendlerinde de dumanlı göz makyajı yeniden trend olmaya devam ederken, siyah grafik makyaj trendi de bu kışın en göze çarpan, farklı makyaj trendi olacak. Bununla birlikte siyah ve ışıltıların bir arada kullanıldığı makyajlar da dikkat çekecek.