Nerden çıktı bu moda? Bu fikri ve akımı başlatan ilk kimdi? Moda zamanla değişen, eskiyen ve asla gerisinde kalınmaması gereken bir alan mı? Modanın tarihi ve psikolojik yaklaşımına girmeye gerek yok.  Ancak hepimizin de bildiği gibi kadın modası dendiğinde eskimeyen parçalar vardır. Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en başında  ‘Kendini gerçekleştirme’ basamağı yer alır. Moda yaratmak veya modayı takip etmek temel bir ihtiyaç değildir. Fakat kendi özgün karakter ve kişiliğinizi yansıtabileceğiniz, farkınızı ortaya koyabileceğiniz geniş ve ucu bucağı olmayan bir alandır. Bireyin, kendini dünyaya ifade etme sürecinin bir parçası da kıyafet ve aksesuar seçilerimizdir. Seçtiğimiz kıyafet ve aksesuarların kişiliğimizi yansıtmada ki rolüyle ilgili bir çok psikolojik araştırmalarda yapılmıştır. Kendimizi gerçekleştirme sürecinin, araçlarından biri de modadır. Zamanla değişen kültür, din ve sosyal yaşamla eğilip bükülse de bütün bu değişkenleri donduran ve asla modası geçmeyen parçaların varlığı yadsınamaz.

20 ‘li yaşlarınızdan 30’larınıza doğru ilerleyen bir dönemde, isteseniz de istemeseniz de (ve bunun farkında olsanız da olmasanız da), büyürsünüz. Dünya görüşünüzle ilgili her şey biraz daha olgunlaşır ve tarzınız onunla birlikte gelişir. Evrimin, çoğu doğal olarak gerçekleşirken gardırobumuz için aynı şey geçerli değildir. Yaşımız ilerledikçe giysilerimiz daha önemli hale gelebilir.

modası eskimeyen
Her şey sizi her zaman şık gösterecek parçalarla ilgili. Trençkotlar, yüksek belli pantolonlar ve kısa bilek botlar, bu zamansız klasiklerden sadece birkaçı.

 

Bu sizin şu anki hayatınıza benziyorsa yardım etmek için buradayız. Kıyafet söz konusu olduğunda herkes değişen modaya meydan okuyacak kıyafet ve aksesuarlara sahip olmak ister. Bu nedenle 30 yaşına kadar sahip olmanız gereken, kadın modası dendiğinde zamana meydan okuyan 8 parçayı sizler için derledik.

              1: Kot Pantalon

kot pantolon
 Kadının Modası  Kot Pantolon

 

 Hepimiz Britney Spears’tan ilham alan ultra düşük kot pantolonların rüzgar gibi estiği bir dönem yaşadık.

Ancak daha kalıcı bir stil için yıl boyunca uygun bir orta yıkamada kullanabileceğiniz düz paça kot pantolona gardırobunuz da yer açın.

2. Kalem Etek

Kalem etek
Kadın Modası Kalem Etek

Her koşul ve durumda hayat kurtaran kalem etekler daha birçok durumda işe yarayacaktır.

Gömlek ve stiletto ayakkabıyla kombin yapabileceğiniz kalem etekler sizi şık ve zarif göstermekle kalmayacak ayrıca iş kıyafeti kahramanınız olarak yerini alacaktır.

3. Çok Yönlü Midi Elbise

Midi Elbise
 Kadın Modası Midi Elbisesi
Midi Elbise
Midi Elbise

 

Kim Kardashian, West görünümünü överken, öyle günler vardır ki kendimizi o kadar da özgüvenli hissetmeyebiliriz.

Böyle günlerde daha ağırbaşlı stilden yana olabiliriz. Bu gibi durumlarda hayatımızı kurtaracak ve asla modayı dert etmemizi gerektirmeyecek,

midi elbiselere sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

4. Kısa Bilek Botları

 

kısa bilek botlar
Kısa Bilek Botlar

Yüksek diz altı ve diz üstü çizmelerin çok gündemde ve trend olduklarını biliyoruz. Ancak güvenilir kısa ayak bileği botları zamana meydan okuyan

en sadık parçalarınızdan biri olacaktır. Harika bir çift alın ve ayakkabıcılara sonsuz yolculuklar yapacağınız kadar onları giymenin tadını çıkarın.

 

5. Takı Aksesuarları

takı aksesuarı
Kadın Modası Takı Aksesuarı

Takı aksesuarı seçimlerinde klasik ama trend olan basit ve şık parçalardan mutlaka bir kaç tane edinin.

Sonsuza kadar takabileceğiniz modaya uygun ama zamansız parçalara sahip olabilmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

 

6. Klasik Siyah Blazer Ceket

blazer ceket
Siyah Blazer Ceket

Hızlı moda tüketimini sınırlamak ve uzun süre dayanan parçalara yatırım yapmak ekonomik olarak en akıllıca olanıdır. Çünkü konumuz siyah blazer ceketler,

hepimizin en vazgeçilmez parçalarından hele ki 20′ lerden 30’lu yaşlara doğru yol alan bir kadın artık iş hayatına da merhaba demiştir.

Böyle bir kadının dolabında bu parçaya yer ayırması şarttır desek yalan olmaz.

 

7. Trençkot

 

kadın modası trençkotlar
Trençkotlar

Sizi sıfır zahmetle şık gösterecek parçalardan biridir. İyi bir tanesine yatırım yaparsanız, onu yıllarca kullanabilirsiniz.

Çünkü modası asla geçmeyen dış giyimin bir numaralı parçalarındandır.

 

8. Siyah Stiletto Ayakkabı

siyah stiletto ayakkabı
Kadın Modası Siyah Stiletto Ayakkabı

Stiletto ayakkabı dendiğinde aklımıza hemen kendine güvenen kadın geliyor ancak düşününce o kadar çok özelliği var ki

her şeyle uyumlu olan stiletto, kombinlerinizi tamamlamada başrol oynayacak şık, zarif ve hayat kurtaran bir parçadır.