Cesur omuzlardan eğlenceli baskılara kadar, 2021 yılındaki düğünler için dikkate alınması gereken gelinlik modelleri.

Düğün kutlamalarının tamamen elbiseyle ilgili olmadığı artık kanıtlandı. Ancak  düğün dedndiğinde hala en önemli olan gelinlik. Moda, artık kişisel stile ve çok yönlülüğe odaklanıyor, çünkü gelinlerin yatırım yaptığı görünümler,  yeniden düzenlenerek bir çok etkinlik için kullanılması son dönemlerde trend oldu. Bir zamanlar sadece düğünde kullanılan gelinlik artık düzenlenerek;  resmi törenden karşılama etkinliklerine, prova yemeğine, resepsiyona ve düğünün ardından partiye kadar bir çok alanda kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor.

Gelinliğiniz de bir kaç ufa değişiklikle, önümüzde ki yıl hoşgeldin yemeğine katılabileceğiniz, bir balo yada şık bir resepsiyon yada davete katılabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Gelinliğiniz düğünden sonra bütün bu kıyafetlere dönüşebilir; ve bir parçayla eşleştirilmiş parti sonrası mini’niz yeni bir tören türüne uyabilir. Etkinliğin boyutu ne olursa olsun, 2021 nihayet modayı tekrar dört gözle beklememizi sağladı ve biz hazırız.

2021 düğünleri için araştırmanıza yardımcı olmak için en yeni gelin, hazır giyim ve Haute Couture koleksiyonlarını inceledik. Yeni silüetlerden renklere ve geçmiş trendlere yeni bir bakış atmaya kadar, bunu 2021 düğünleri için giyinme rehberi olarak düşünün.

gelinlik trendleri
2021 Gelinlik Trendleri

Bu çağın en iyi görünümünün yeniden canlanmasının 2020’nin hayal kırıklıklarını takip etmesi şaşırtıcı değil. Bu görünüm, modern bir dokunuşla parti kıyafeti arzumuza hitap ediyor.

Geçmiş sezonlarda denenecek kadar zor olabileceğini hissetmiş olsak da, şimdi teatral ama şık olana olan arzumuz, 2021 de dramatik olana olan arzumuzu tatmin etmekle ilgili. Bu eğilim, tören, prova yemeği, parti sonrası için düşünülmüş. Eklenebilir , değiştirebilir parçalardan oluşan şık gelinlik modellerini barındırıyor.

2021 Gelinlik Trendi – Eğlenceli Tasarımlar

2021 gelinlik trendleri
2021 Gelinlik Trendleri- Eğlenceli Tasarımlar

Cesur ve Eğlenceli Baskılar; bu eğilim çiçeklerin ve renk patlamalarının ötesine geçiyor. 2020 gibi bir yıldan çıkan 2021, bizi gülümseten, şık ve yeni şekillerde yapılan cesur ve eğlenceli baskılarla düğün törenlerinize renk katmaya hazırlanır. İster baştan aşağı grafik çiçekler olsun, ister Monique Lhuillier’in Lily of the Valley, Miu Miu’nun cat-c0vered elbisesi veya Alexander McQueen’in vintage modası gibi olsun, rüzgara dikkat etmeyi planlayan gelinler için gelinlik modasına farklı bir tarz getiriyor. Kısacası: Düğün töreniniz kadar destansı anlarda bile moda ile eğlenebilir ve giyinme oyunu oynayabilirsiniz.

2021 Gelinlik Trendi – Sade ama Cesur

2021 gelinlik trenleri modelleri
2021 Gelinlik Trendleri- Sade ama Cesur

Gelinlikte en büyük olmak en iyi olmak eskiden tamamen dantel, boncuk ve iplik işçiliğiyle ilgiliydi. Ancak bir yıl içinde üretim dünyanın pandemiyle savaşması sonucunda, yavaşlatıldı ve yurtdışındaki nakış ustaları evde kalmaya zorlandı, tasarımcılar kendilerini daha az işçilik kullanarak ifade etmeye çalıştılar.

Düzgün çizgileri, şık şekilleri ve mimari unsurları seven gelinler için; telaşsız ya da gösterişsiz gelinlik modellerini de öne çıkardı. Bu görünüm tamamen kesim, stil ve kusursuz terzilikle ilgilidir.

2021 Gelinlik Trendi – Cesur Omuzlar

Cesur Omuzlar
2021 Gelinlik Trendleri – Cesur Omuzlar

80’ler, sezonlardır podyumlarda geri dönüş yapıyor ve cesur omuzlar, modanın en cüretkar on yılına bir başka selam veriyor.

Kabarık kollar vücuda duruşsal bir görünüm verirken, bluzon kollar ise şiirsel ve romantik bir his uyandırır. Cesur omuz detayları, askısız, omuzsuz ve dalgalı yaka standartlarının dışında düşünen cesur bir dokunuş sunarken rüya gibi hissetmenize sebep olacak bir düğünün baş kahramanı olabilirsiniz.

2021 Gelinlik Trendi – Soğuk Modeller

Soğuk Modeller
2021 Gelinlik Trendleri-Soğuk Modeller

Kim demiş gelinlik sadece beyaz olur diye. Herkesin favorisi beyaz olsa da çılgınlığı ve farklılığı seven gelin adayları da  yok değil. Kırımızı, yıllar önce de bir trenddi; daha sonra, zencefil ve şampanya tonları izledi. Şimdi, tam bir havai fişek gösteri görüyoruz. Görünüşe göre bu yumuşak tonlar, uygun renkte kadınsı ama havalı bir görünüm için 2021 de daha çok yer alacak gibi duruyor.

Modaya dair diğer yazılarımızı okumak için tıklayın.